תיקי קנקן KANKEN

 תיקי kanken של החברה השבדית FJALRAVEN נכנסו לעולמנו בשנים האחרונות בסערה. כל מי שמסתובב באוניברסיטאות לא יכול לפספס את הפופולריות של התיקים האלו אצל סטודנטים. האמת היא, מדובר בתיק שבמקורו נועד לטיולים ולא ליום יום. התיק עשוי מבד סינטטי משובח, ששונה מהבד של תיקים רגילים. הבד והצורה המיוחדת של התיק יוצרים את הצורה המיוחדת שלו שהיא נוחה מאוד לנשיאת דברים על הגב, ומכאן סוד ההצלחה שלו. זהו אחד הטרנדים הנוחים ביותר בשוק.

איפה לקנות תיקי קנקן?

עד לפני שנים ספורות לא ניתן היה לקנות את התיק הזה בישראל, ומי שהסתובב עם תיק כזה הצהיר על קנייה מוצלחת בחו"ל. תיק קנקן היה אחד הפריטים המבוקשים לקנייה בזמן טיול בחו"ל. היום ניתן לקנות את התיק הזה בארץ אצל היבואנית הרשמית AKA.

בחלק לא קטן מהמקרים עדיין הקנייה של תיקי קנקן בחו"ל היא יותר משתלמת מאשר קנייה בישראל, בגלל שהמחיר הרבה פעמים יותר זול בחו"ל וגם המבחר של הצבעים הוא הרבה יותר רחב. אחד המקומות שבהם ניתן לקנות בקלות תיקי קנקן הוא דרך אמזון. אמזון עושה משלוחים לישראל והרבה פעמים המחיר של הקנייה מאמזון כולל המשלוח היא יותר זולה מאשר הקנייה מישראל.

לקניית תיקי קנקן באמזון

עכשיו יש מבצע של משלוח חינם באמזון על הרבה מוצרים ולכן כדאי לבדוק תיקי קנקן גם בקישור הזה.

כשקונים מוצרים באמזון, אנחנו מקבלים אחריות וגב של חברה בינלאומית גדולה וחזקה עם שירות מעולה. בדרך כלל המשלוח של אמזון גרמניה מגיע תוך ימים בודדים (כמעט תמיד עד שבועיים). כמובן, כשאתם קונים מאתר מכובד כמו אמזון אתם מוגנים מהאפשרויות של זיוף. בתחילת תקופת הקורונה הייתה ירודה מאוד משמעותית בכמות המשלוחים שהגיעה מאמזון אבל אחרי התקופה הזו, כשהמטוסים חזרו לטוס, חזרו יחד איתם המשלוחים.

מה הקטע של תיקי קנקן?

תיק שפותר את בעיית כאבי הגב

תיקי kanken התחילו כתיק טיולים שעיצב מטייל שבדי מוכשר בשם אקה נורדין. נורדין סבל בטיולים שלו מכאבים בגב שנוצרו מהתיקים, ולכן החליט ליצור תיק שלא יגרום לכאבי גב. בהתחלה הוא ייצר תיקים באופן עצמאי לחלוטין במרתף של הבית של ההורים שלו. אבל מהר מאוד הביקוש לתיקים שלו הלך ועלה עד שהעסק הקטן שלו הפך להיות עסק עצום בגודלו שהיום מוכר את כל המגוון הרחב של ציוד התרמילאות.

הפריצה הגדולה של תיקי kanken בשבדיה התרחשה כאשר התחיל שם דיון נרחב על כאבי גב אצל ילדים. הטענה הייתה שכאבי הגב של הילדים נוצרו בעקבות תיקים עם משקל גדול שהם סחבו בדרך לבית הספר. הדיון הער בנושא בעיות הגב אצל הילדים גרם לכך שהתיק של קנקן הצליח לכבוש מהר מאוד את השוק השבדי. הפתרון שלו לבעייה היה מבריק בגלל המבנה המיוחד שלו. המיתוג של התיק כתיק הגב של הילדים הצליח.

אמירה אופנתית מינימליסטית

במשך שנים רבות התיק הזה הצליח בעיקר כמוצר שקשור לבריאות, אבל בשנים האחרונות, באופן מפתיע, התיק הפך להיות מאוד אופנתי גם בקרב תלמידי תיכון ואוניברסיטה. בשנים האחרונות עולם האופנה הולך על קו מאוד מנימליסטי, בהשפעה של אופנה סקנדינבית, ולכן הקו הנקי של תיקי קנקן הולך וכובש את השוק עם אמירה אופנתית טרנדית. זאת דוגמה מעניינית איך בשנים האחרונות יש התמזגות של הטרנדי והשימושי בעולם האופנה. מעניין שדווקא סקנדיביה שנפתסת כמקום עם אמירה מינימליסטית מובילה גם בקו האופנה הזה.

במשך הזמן התיקים של קנקן הפכו למותג בינלאומי מוכר, והצליחו לפרוץ את הגבולות של שבדיה ולהפוך לפריט אופנתי פופולרי. במדינות רבות בעולם התיקים של קנקן וחברת האם שלו FJALRAVEN הפכו למותג בין לאומי גדול שפונה לצעירים, ובחלק הולך ועולה של המדינות ניתן למצוא חנויות דגל של החברה.

למה תיקי קנקן כל כך נוחים?

כל מי שמשתמש בתיקים של קנקן טוען שהם נוחים לנשיאה על הגב ולא יוצרים כאבי גב. הדרך שבה התיקים האלו מצליחים להקל על הגב היא בגלל החומר שמהם התיקים עשויים. התיקים עשויים משילוב של ניילון עם כותנה שלתוכו מוחדרת שעווה בטכנולוגיה מיוחדת שהיא פטנט של תיקי קנקן. השילוב של השעווה עם הניילון גורמת לכך שהתיק מצליח לשמור על צורתו המרובעת למרות שמכניסים אליו חפצים רבים. הצורה המרובעת הזו נוחה מאוד לגב. תיקי קנקן מסוגלים לשאת משקל גדול מאוד בלי לשבור את הגב.

מהרבה אנשים שמעתי שהשימוש בתיקים הופך להיות יותר ויותר נוח עם הזמן, בגלל שהם מקבלים את הצורה של הגב של מי שלובש אותם. התיקים הללו לא מתקלקלים הרבה ולכן זו קנייה לשנים ארוכות. היום קשה למצוא הרבה דוגמאות למוצרים מוצלחים שנשמרים לאורך זמן.

אחד מסימני ההיכר של התיקים הוא הברק שלהם. השעווה שמוסיפים לתיקים נותנת ברק לתיק. תיקי קנקן מתאימים מאוד לשימוש יום יומי וגם לטיולים ולנסיעות. הניילון שנמצא בתוכם גורם לכך שהם גם עמידים לרטיבות (כמובן עד לרמה מסוימת). יש גם פינוקים קטנים כמו מקום פנימי לתג שם שעוזר לא לאבד אותם. באופן כללי ניתן לומר שמרגישים שהתיקים הללו תוכננו בצורה נכונה, ולכן הנוחות של התיקים מצויינת.

איך אני אדע אם התיק קנקן שלי מקורי?

בגלל ההצלחה הגדולה של תיקי קנקן, נמכרים בשוק הרבה מאוד תיקים מזוייפים שמנסים להיות רפליקה של תיקי קנקן, אבל אין להם את האיכות של התיקים האלו. אחד היתרונות הגדולים של קנייה מאמזון או מהיבואן הרשמי היא בידיעה שאנחנו מקבלים בטוח תיק מקורי.

התיקים של קנקן עשויים מניילון שהוא קצת קשיח. רוב הזיופים של התיק עשויים מבד קנבס או ניילון רגיל והם נמעכים לגמרי במגע ומיד ניתן להרגיש שהם לא עשויים מאותו חומר.

דרך נוספת שבה ניתן לזהות חלק גדול מהתיקים המזויפים הוא דרך התג המצורף לתיק. התג נמצא מחוץ לתיק והוא בצבע חום. על התג יש סמל של משפחת המלוכה השבדית והוא צבעוני. בחלק גדול מהזיופים התג הזה מופיע בצבע חום בלבד בלי העושר הצבעוני של הסמל המלכותי.

סימנים נוספים: על הכפתור צריך להיות כתוב "WASA 6", ובצד השני צריך להופיע הסמל של השועל. הסמל של הלוגו הקידמי אמור להחזיר אור בחושך. השם של החברה הוא FJÄLLRÄVEN וצריך להיות שתי נקודות מעל האות A.

תיקים שונים של קנקן

שאלות ותשובות על תיקי קנקן

מה הגדלים שיש לתיקי קנקן?

שנם תיקי קנקן במספר גדלים. התיקים הפופולרים ביותר הם התיקים הקלאסיים שמתאימים לסטודנטים והתיקים שמיועדים למחשב, אבל יש גם תיקים קטנים שמתאימים לילדי גן ותיקים יותר גדולים שמתאימים לילדי בית ספר. יש גם תיקים גדולים שמתאימים למסע.

על אלו צבעים של תיקי קנקן אתם ממליצים?

זו בעיקר שאלה של טעם אישי ובטח אחד מהצבעים הרבים של תיקי קנקן יתאים לאופי שלכם. בכל זאת, אם אתם רוצים לשמוע את ההמלצה שלי אני מעדיף שיקולים פרקטיים, במוצרים כמו תיקים שהם לשימוש יום יומי, ולכן כדאי לזכור שלתיקים של קנקן יש נטייה להתלכלך. אני הייתי בוחר את אחד הצבעים הכהים שהלכלוך פחות ייראה עליהם מאשר בצבעים בהירים. כמובן שיש הרבה אנשים שיעדיפו את מה שיפה בעיניהם יותר מהשיקול הפרקטי וזה לגיטימי בעיני.

מאיפה הכי כדאי לקנות את התיקים של קנקן?

אנחנו ממליצים לכם לבדוק מספר חנויות און ליין שניתן לקנות בהם בזול את התיקים. כנסו למאמר לפרטים נוספים

איך מנקים תיקי Kånken?

זו באמת שאלה קשה ועדינה שנוגעת בכלל למוצרים תעשייתיים היום. חברת Fjallraven שמייצרת את התיקים לא עונה באופן רשמי על השאלה איך הכי כדאי לנקות את תיקי קנקן שהיא מייצרת, כנראה כדי לא לשאת באחריות במקרה של בעיה שתיווצר מהניקוי. בכל זאת, הם מציעים לא לשטוף את התיקים במכונת כביסה כי המכונה עלולה להרוס את הרכיבים דוחי המים שיש בתיק. מצד שני, הם מציעים לרחוץ את התיקים באופן ידני עם מים פושרים ומטלית רכה. לא תמיד הניקיון הזה מספיק בשביל שהתיק ייראה כמו חדש. לשיקולכם.

על איזה גודל של תיקי קנקן אתה ממליץ?

הגודל של התיק תלוי לגמרי בצרכים שלכם. הגודל הנמכר ביותר של תיקי קנקן הוא התיק הקלאסי במידות של גובה 38 ס"מ רוחב 27 ס"מ ועומק 13 ס"מ. הנפח של התיקים האלו הוא 16 ליטרים. מי שמעוניין בתיק לבית ספר ולאוניברסיטה יסתדר בצורה טובה עם הגודל הזה. בשנים האחרונות עולה מאוד הפופולריות של תיקי המיני של קנקן שמתאימים למספר מצומצם של פריטים. הגודל של התיקים האלו הוא 29*20*13 ס"מ. לעומת זאת, מי שמתכנן להכניס לתיק שלו מחשב נייד עדיף שישתמש בתיקים המיוחדים שמיועדים למחשב נייד שיש להם תא שמתאים למחשב כזה. מי שרוצה להכניס תיקיות גדולות או ספרים גדולים במיוחד יכול להתשמש בתיקים מסדרת BIG של קנקן שמגיעים בגודל 42*32*11 ס"מ.

ניתן לבחור צבעים לתיקים של קנקן?

כן. אמנם הצורה של התיקים זהה, אבל בתחום הצבעים יש אפשרות בחירה גדולה. יש מגוון עצום של צבעים שבהם ניתן לקנות את תיקי קנקן, כפי שמצופה ממותג אופנה מצליח. לא מעט צבעים מתחדשים מעונה לעונה. באתר של אמזון ניתן להתרשם ממגוון הצבעים הגדול.

מוצרים נוספים שכדאי לקנות

עדכון חשוב: אמזון יצאו במבצע מדהים של הרבה מאוד מוצרים במשלוח חינם בקנייה מעל 49 דולר. כדאי לבדוק את המבצע כאן.

דוגמאות למוצרים שניתן לקנות עם משלוח חינם: בגדים של HANES, קלווין קליין, אדידס, under armour, ליוייס, טומי הילפגר, alo yoga, נאוטיקה, ניו באלאנס כלים של Rubbermaid, oxo, pyrex, קורנינג, בקבוקי contigo ועוד הרבה מוצרים.

כדי להשלים ל49 דולר אפשר להוסיף מוצרים קטנים במחירים מאוד טובים במשלוח חינם כמו: קולגייט, דאודורנטים, זיפלוק, גילט, קרסט ועוד.

כתיבת תגובה