קניית תופי פאנטם בזול מאמזון

תופי הפאנטם (PANTAM) נוספו לפני כעשרים שנה למערכת כלי ההקשה ממתכת ומאז הם הפכו להצלחה מסחררת בעולם כולו וגם בישראל. הצלילים של תופי הפאנטם הם מיוחדים מאוד ונותנים סוג אחר לגמרי של צליל לעומת צלילי ההקשה הרגילים.

הבעיה היא שהמבחר של תופי הפאנטם בישראל היא יחסית נמוכה והמחיר שלהם הוא מאוד יקר. אנחנו מציעים לקנות תופי פאנטם מאמזון, וכך למצוא אותם במחיר הרבה יותר סביר מאשר המחיר שלהם בארץ. כמובן שעדיין מחיר של תוף פאנטם אמיתי הוא מאוד יקר, אבל קצת יותר שפוי.

לדף של תופי פאנטם באמזון

הקטגוריה של תופי הפאנטם כוללת עוד הרבה תופים שהם לא בדיוק תופי פאנטם אלא תופים דומים שמשיגים צלילים יחסית דומים, אבל המחירים שלהם יותר נמוכים כמו תופי זנקו או תופי לשונות. אחד המוכרים ביותר הוא תוף האפי (HAPI). גם אותם ניתן למצוא בקישור באמזון במחירים הרבה יותר זולים מאשר המחיר שלהם בישראל.

לדף של תופי המתכת באמזון

מה זה תופי פאנטם?

תופי הפאנטם הם מוצר יחסית חדש בשוק. הם יוצרו לראשונה לפני עשרים שנה בשנת 2000 על ידי פליקס וסאבינה רוהנאר, שהם בני זוג שוויצרים שעוסקים הרבה שנים במוסיקה ובכלי הקשה. את הכלי הזה הם פיתחו בהשראה של תופי מתכת שהם ראו באי הקריבי טרינידד (האי המרכזי של מדינת טרינידד וטובגו), אבל הוא מצליח להפיק צליל יותר חמים מאשר התוף המקורי. התוף גם מזכיר את את תוף האודו, וגם תופים אחרים כמו הגונג הסיני או הגהטם ההודי.

היוצרים של התופים האלו קראו לתופים האלו בשם HANG, שיש לה בשוויצרית שתי משמעויות – גם יד בגלל שזהו כלי הקשה ביד, וגם גבעה בגלל הצורה המיוחדת של הכלי שנראה קצת כמו גבעה. בעברית התקבע משום מה השם PANTAM שהוא הכלאה בין המילה PAN שפירושה מחבת לבין המילה טאםטאם. בשנים האחרונות יש עוד הרבה יצרנים שמייצרים תופים דומים חוץ מהזוג השוויצרי.

הצלילים שתוף הפאנטם משמיע הם צלילים שנשמעים יותר כמו צלילי נבל או צלילים שמופקים מפעמונים ופחות כמו תוף רגיל. הצליל המיוחד שמופק מכלי ההקשה פשוט מפעים ברגע ששומעים אותו ומצליח למשוך הרבה מאוד אנשים.

הכלי מורכב משתי כיפות מתכת קמורות שמחוברות בינהן. החלק העליון נקרא דינג (Ding) שבו יש שקע מרכזי אחד ועוד מספר של שקעים מסביב (בין שבעה לתשעה בדרך כלל) שההקשה עליהם יוצרת את המנגינה. הצד התחתון נקר גו (GU) ובתוכו יש חור בגודל של כף יד שמאפשר לשנות את אורך הצליל שמושג בעזרת ההקשה.

המתכות שמהם עשויים תופי הפאנטם עשויים מפלדה שרופה, ולכן הם עמידים ביותר וקשה מאוד להרוס אותם. היוצרים של התופים פיתחו אותם עם השנים ובשנת 2006 יצרו תופים קצת יותר טובים שנקראים הרבה פעמים תופים מדור שני.

הדרך שבה מנגנים עם תופי הפאנטם היא בעזרת ידיים (בניגוד לתופים שהיו מקור ההשראה, שמנגנים עליהם עם מקלות). אפשר להכות בכל החלקים של היד – כף היד או גב היד, אצבעות מסוימות או שורש כף היד ולקבל צלילים שונים במקצת. התוף נמצא בדרך כלל על הברכיים של המתופף, אבל יצא לי לראות גם אנשים ששמו את תופי הפאנטם על סטנד.

תופי האפי HAPI

כאמור, עקב ההצלחה הגדולה של התופים האלו בשנים האחרונות חלה גם עלייה בתופים עם צלילים דומים שהם לא ממש תופי פאנטם אבל יש להם צלילים מעניינים במחירים יותר זולים. אחד התופים המרכזיים שנמכרים בקטגוריה הזו הם תופי לשונות שנקראים תופי האפי.

תופי האפי הומצאו בארה"ב בשנת 2007. היישום של תופי הפלדה המעניינים האלו התחיל מאדם בשם דניס הולנה שהתחיל לחתוך בלוני גז ישנים כדי ליצור מהם תופים. בהמשך הכלי פותח על ידי עוד מפתחים.

הכלי הזה מיוצר מפלדה ייחודית שנמצאה מתאימה לצלילים שרוצים להפיק מהתופים האלו. בכלי יש לשונות פלדה בצורות ואורכים שונים שיוצרים צלילים מאוד מגוונים. את הצלילים אפשר גם לשנות לפי החפץ שעליהם מונח התוף. על הכלי הזה יש כאלו שמנגנים עם מקלות וכאלו שמנגנים עם אצבעות או כריות הידיים.

בגלל הצלילים המיוחדים של תופי הלשוניות האלו הם הפכו להיות להיט אצל מטפלים בצלילים או אצל אנשים שמחפשים צלילים נעימים שילוו טיפול.

קנייה מאמזון

ענקית הקניות אמזון מאפשרת לישראלים לקחת חלק בחווית קנייה בינלאומית באופן שהוא יחסית בטוח. בניגוד להרבה אתרי אינטרנט קטנים ולא מוכרים הקנייה באמזון היא בטוחה. כל המוכרים באמזון יודעים שאם יהיו עליהם תלונות הם מהר מאוד לא יוכלו למכור באמזון, ולכן אמזון מצליחה לקחת את הקנייה באינטרנט למקום הבטוח והנעים ביותר שלה.

לאמזון יש שירות לקוחות מעולה, ולכן מול כל בעייה שתתקלו בנוגע למוצר שהזמנתם, הם ינסו לפתור לכם את הבעיה. אמזון לוקחת אחריות גם על בעיות שקשורות למשלוח ותדאג שהמוצר שהזמנתם יגיע אליכם.

כמובן, שהיתרון הכי גדול של אמזון בהקשר של תופי מתכת או פלדה הוא המחיר הזול יחסית שהם מציעים על התופים האלו יחסית למחיר שלהם בארץ. כמובן, שאמזון לוקחת גם תשלום עבור המשלוח וגם עבור המיסים, והיא תחייב אותכם על המחיר של שני הרכיבים הללו, אבל גם אחרי התשלום על המשלוח המחיר של התופים עדיין יותר זול מאשר המחיר שלהם בארץ.

מוצרים נוספים שכדאי לקנות

עדכון חשוב: אמזון יצאו במבצע מדהים של הרבה מאוד מוצרים במשלוח חינם בקנייה מעל 49 דולר. כדאי לבדוק את המבצע כאן.

דוגמאות למוצרים שניתן לקנות עם משלוח חינם: בגדים של HANES, קלווין קליין, אדידס, under armour, ליוייס, טומי הילפגר, alo yoga, נאוטיקה, ניו באלאנס כלים של Rubbermaid, oxo, pyrex, קורנינג, בקבוקי contigo ועוד הרבה מוצרים.

כדי להשלים ל49 דולר אפשר להוסיף מוצרים קטנים במחירים מאוד טובים במשלוח חינם כמו: קולגייט, דאודורנטים, זיפלוק, גילט, קרסט ועוד.

כתיבת תגובה