קניית מחשב בזול מאמזון – מחו"ל לישראל

אחד המוצרים שאנשים רוצים לקנות בזול מחו"ל הוא מחשב נייד. אחת האפשרויות הטובות ביותר לקניית מחשב מחו"ל היא דרך קנייה מאמזון. אנחנו ננסה להסביר את היתרונות והחסרונות של קניית מחשב מאמזון.

כדי לחפש מחשב נייד באמזון כדאי להכנס לקטגוריה של מחשבים ניידים באמזון.

האם המחשבים באמזון יותר זולים?

מחשב נייד מאמזון

בשנים האחרונות הפער בין המחירים של המחשבים בין ישראל לארה"ב הולך ומצטמצם ולכן לא בטוח שתמצאו מחשבים יותר זולים באמזון. האמת היא שלא כל כך פשוט להשוות הרבה פעמים בין המחירים של המחשבים בגלל שחברות המחשבים מייצרות הרבה מאוד דגמים עם שמות שונים והרבה פעמים המחשבים בארץ ובחו"ל הם לא בעלי שם דומה בגלל הבדל זעיר במרכיבים. כדי להשוות בין המחשבים כדאי לבחור מפרט דומה עד כמה שאפשר למחשב שאותו רציתם לקנות בארץ, וכך לראות האם המחיר הוא יותר זול.

בחלק גדול מהדגמים אנחנו לא נמצא הפרש מחירים שיצדיק קנייה מאמזון, אבל הרבה פעמים ובעיקר בתקופה של מבצעים הסיכוי למצוא מחשב במחיר יותר זול מהמחיר בישראל גדל. אם אתם מחפשים מחשב גיימינג או בכלל מחשב עם יכולות גבוהות כדאי מאוד לחפש מחשב באמזון כי בקטגוריות האלה יש הפרשים גדולים במחיר.

ייתרון נוסף של הקנייה באמזון הוא המבחר העצום של המחשבים שיש אצל ענקית המחשבים הזו. אמזון מחזיקים הרבה יותר מחשבים מאשר המחשבים שנמצאים בחנויות בישראל, ולכן יש לכם יכולת להרכיב מחשב עם המפרט המדוייק שמתאים לכם.

למה כדאי לשים לב?

כדאי מאוד לקנות מחשב כזה שאמזון הוא המוכר שלהם, והוא לא נמכר על ידי צד שלישי. השירות שאמזון נותנים על המוצר שלהם הוא מדהים. לפעמים תמצאו דיל טוב רק אצל מוכר צד ג' ואז הסיכון בקנייה הוא יותר גדול וכדאי לשקול האם ההפרש שווה את המחיר. אמנם גם מוכרי צד ג' באמזון בדרך כלל הם אמינים וטובים אבל בכל זאת הסיכון הוא יותר גדול.

שימו לב שהמחשב הוא חדש ולא מחודש, אם לא התכוונתם לקנות מחודש. על מחשב מחודש יהיה כתוב בדרך כלל refurbished או renwed. כמובן שלפעמים תרצו לקנות את המחודש אם המחיר שלו הוא הרבה יותר זול מאשר המחיר של החדש. אם אמזון הם המוכרים אז הם בודקים את כל המחשבים המחודשים ודואגים שהם יהיו במצב טוב ואפילו נותנים כמה חודשים של אחריות על המחשב.

עוד נקודה שלהפתעתנו ראינו שיש ישראלים שטועים בה היא מחשבי CHROMEBOOK. המחשבים האלו נמכרים בארה"ב הרבה יותר מאשר בארץ. אלו מחשבים שלא ניתן להעלות עליהם ווינדווס, אלא רק את המוצרים של גוגל. המחשבים האלו הם בדרך כלל יותר זולים, והם מאוד כדאיים לחלק מהקונים, אבל אל תקנו אותם בטעות ותחשבו שמדובר במחשב רגיל.

המקלדת שמגיעה עם מחשבים מארצות הברית היא מקלדת עם אותיות באנגלית בלבד. הרבה אנשים מגלים שהם מתסדרים מצויין עם מקלדת ללא עברית ושהשימוש במקלדת כזו מעלה את היכולת שלהם לכתוב בכתיבה עיוורת בכמה רמות. אבל אם אתם רוצים אותיות עבריות במקלדת יש כמה אפשרויות מאוד פשוטות. אפשרות אחת היא להוסיף מדבקות מיוחדות על המקשים במקלדת בעברית. אפשר לצרף אותיות כאלה בקנייה מאמזון או למצוא אותם בארץ, אבל המקום הזול ביותר למצוא אותיות כאלו הוא באלי אקספרס במחיר מאוד זול. יש אפשרות אחרת שהיא קצת יותר יקרה והיא לחרוט בחריטה מיוחדת את האותיות העבריות. יש בארץ הרבה בעלי מקצוע שיודעים לעשות חריטה כזו והמחיר של חריטה כזו הוא בין 150 לבין 200 ש"ח. אפשר למצוא בעלי מקצוע שעושים חריטות כאלו כאן.

אם המחשב שלכם כולל בתוכו גם מערכת הפעלה אז סביר להניח שמערכת ההפעלה שלכם תגיע באנגלית ולא בעברית. אם אתם רוצים לשנות את השפה של ווידווס 10 מאנגלית לעברית כדאי לכם לעקוב אחרי ההוראות שנמצאות כאן.

מה עם אחריות למחשב?

אחת השאלות שמטרידה אנשים שקונים מאמזון היא שאלת האחריות. כמובן שאם תהיה בעיה עם המשלוח או עם המוצר כשהוא יגיע לארץ אמזון תקח אחריות מלאה על העניין ותדאג שאתם תזוכו או שתקבלו בדיוק את מה שהייתם צריכים לקבל. במובן הזה, האחריות של אמזון לקבלת המוצר היא לא פחות ממדהימה.

השאלה היא מה קורה אם המוצר מתקלקל אחרי תקופה מסוימת של שימוש במחשב?

את השאלה הזו אנחנו מציעים לברר לפני הקנייה. יש מחשבים שיש עליהם אחריות בינלאומית וניתן לממש את האחריות במעבדות בישראל גם אם קניתם את המוצר באמזון. יש לעומת זאת יצרניות מחשב שלא נותנות את האפשרות הזו. לחלק מהמחשבים יש אחריות מורחבת של אמזון והם יתנו לכם אותה גם אחרי תקופה של שנה או שנתיים, אבל על חלק מהמוצרים יש אחריות קצרה של כמה חודשים. בדרך כלל יש תשובות לשאלות האלו בדף המוצר של אמזון. בכל מקרה ניתן לפנות בשאלות לגבי אחריות למייל של אמזון לעניין אחריות ותענו במהירות ובבהירות.

בחלק מהמקרים גם אין אחריות בינלאומית על המוצר ניתן לקנות אחריות לכמה שנים מנותני השירות בישראל. כדאי להתקשר אליהם ולבדוק את האפשרות הזו.

מחשב נייד באמזון

מוצרים נוספים שכדאי לקנות

עדכון חשוב: אמזון יצאו במבצע מדהים של הרבה מאוד מוצרים במשלוח חינם בקנייה מעל 49 דולר. כדאי לבדוק את המבצע כאן.

דוגמאות למוצרים שניתן לקנות עם משלוח חינם: בגדים של HANES, קלווין קליין, אדידס, under armour, ליוייס, טומי הילפגר, alo yoga, נאוטיקה, ניו באלאנס כלים של Rubbermaid, oxo, pyrex, קורנינג, בקבוקי contigo ועוד הרבה מוצרים.

כדי להשלים ל49 דולר אפשר להוסיף מוצרים קטנים במחירים מאוד טובים במשלוח חינם כמו: קולגייט, דאודורנטים, זיפלוק, גילט, קרסט ועוד.

כתיבת תגובה