כפכפי בירקנשטוק בחצי מחיר מאמזון

נעלי בירקנשטוק מבפנים

סנדלים ונעליים של חברת בירקנשטוק (Birkenstock) נחשבים על ידי רבים למוצר עם חוויה מדהימה של נוחות. הסנדלים והכפכפים של בריקנשטוק מצליחים בשנים האחרונות בישראל וברחבי העולם כולו והם זוכים לפופולריות מאוד גדולה ואפילו ניתן לומר שיש באזז מסויים סביב קנייה שלהם. אנשים שאהבים בירקנשטוק מסורים מאוד למוג של החברה.

העובדה שיש כאלו שמחשיבים את הכפכפים האלו לאופנתיות מאפשרת להרבה אנשים ששונאים נעליים סגורות להגיע עם כפכפים של בריקנשטוק לעבודה. החסידים הגדולים של החברה אומרים שמי שהלך פעם אחת עם בירקנשטוק לא יעבור לחברה אחרת לעולם. מצד שני יש כאלו שלא מסוגלים לסבול את הכפכפים האלו וטוענים שהם אחד מהמפגעים האופנתיים הגדולים ביותר של השנים האחרונות.

מאיפה כדאי לקנות בירקשנטוק?

את הכפכפים והסנדלים של חברת בירקנשטוק אפשר למצוא בישראל בחנויות של חברת אוריגינלס שמשווקת סוגים שונים של נעליים וסנדלים של מותגים בינלאומיים מוכרים מחו"ל.

אנחנו מציעים לבדוק גם את האפשרות של קניה מאמזון בגלל שהמחירים שם ברוב המקרים הרבה יותר נמוכים מהמחיר בארץ. קחו בחשבון שבירקנשטוק היא חברה שמייצרת מחוץ לישראל ולכן המחירים באמזון בדרך כלל יותר נמוכים והם נשארים כאלו גם אחרי משלוח לישראל. החנות הכי זולה בדרך כלל בין החנויות של אמזון לנעלי בירקנשטוק היא החנות של אמזון/

לקניית כפכפי בירקנשטוק באמזון

בקנייה מאמזון אנחנו מקבלים את השירות מחברה בינלאומית גולה ואמינה שתטפל בכל בעיה שעלולה להיווצר לנו עם השירות או עם המשלוח. בקנייה מאמזון אנחנו גם בטוחים שהמוצר שהגיע לידינו הוא מוצר מקורי של החברה ולא זיוף.

מה מיוחד בסנדלים של בירקנשטוק?

חברת בירקנשטוק היא אחת החברות הותיקות ביותר בתחום הנעליים בעולם, והיא נוסדה בשנת 1774. בירקנשטוק הייתה החברה הראשונה שהצליחה להמציא סנדלים וכפכפים עם סוליה גמישה, ומאז המוצרים האלה הפכו להיות מזוהים עם החברה. חלק מהחומרים שמהם מיוצרים הסנדלים של בירקנשטוק הם מוצרים ייחודיים שיש לבירנשטוק זכויות יוצרים עליהם.

נוחות ותמיכה לרגליים

יש הרבה אנשים שלא מסוגלים לסבול הליכה עם נעליים סגורות כל הזמן, אבל הליכה עם סנדלים וכפכפים יוצרת הרבה פעמים בעיות ביציבה ובתמיכה. הבעיה הגדולה שיש בנעילה של סנדלים או כפכפים היא בכך שהמבנה הפתוח לא מחזיק את כף הרגל כמו נעליים סגורות, וכתוצאה מכך, כפות הרגליים לא מקבלות את מירב התמיכה שהן היו יכולות לקבל עם נעלי ספורט. למרות זאת, הרבה אנשים עדיין מעדיפים ללכת עם נעל פתוחה בגלל חוסר הנוחות שהם מרגישים עם נעל סגורה.

בירקנשטוק מצליחה לפתור את הבעיה הזו. הסוליה של בירקנשטוק עוצבה בצורה כזו שהיא מסוגלת לספוג את הזעזועים שיש בהליכה. בצורה כזו הסוליות של בירקנשטוק שומרות בצורה טובה על היציבות של הגב. העיצוב המיוחד של בירקנשטוק בנוי בצורה כזו שגורמת לנעל לתת תמיכה לכף הרגל ובכך מאפשרת למי שנועל אותן ללכת או לעמוד שעות רבות בלי להתעייף בכלל. מהרבה אנשים שנועלים בירקנשטוק שמעתי שהליכה עם בירקנשטוק היא כמו הליכה על חול ים.

המבנה של כפכפי בירקנשטוק

לסנדלים ולככפים של בירקנשטוק יש מספר מרכיבים מיוחדים:

כפכפי בירקנשטוק פתוחות - מראה הסוליה
  • החלק הקידמי בחזית מעוצב גבוה במיוחד ומצליח להגן על הבוהן מהתנועה הסיבובית של הרגל בזמן ההליכה. הבוהן היא האצבע שנוטה להפגע הכי הרבה בזמן הליכה עם נעליים פתוחות.
  • בחלק של האצבעות יש הגבהה שנועדה לתת לאצבעות שחרור מהאחיזה הקשה של הרגל, ומאפשרת שחרור תמידי של האצבעות.
  • באזור של כף הרגל יש ריפוד שעשוי מעור זמש עדין. הריפוד הזה נותן תמיכה וליטוף לכף הרגל, והוא אחראי על תחושת הנוחות הראשונית.
  • העקב של הכפכפים מתוכנן כך שהוא נותן תמיכה ברורה לכל צעד.

העיצוב האורטופדי הייחודי הוא תוצאה של מחקר של הרבה שנים (כבר אמרנו שזו אחת החברות הותיקות בתחום). המחקר הזה הוא שאחראי לעיצוב הנוכחי של הסנדלים של בירקנשטוק.

אבל הנוחות של כפכפי בירקנשטוק לא מתמצית רק בעיצוב האורטופדי הזה, אלא מושפעת גם מהחומרים הייחודיים שמהם עשויה הנעל.

השכבה העליונה של הסוליה עשויה, כמו שאמרנו, מזמש והוא זה שנותן לסוליה רכות גדולה שבגללה נעים להכניס את הרגל לכפכף. בין השכבות הרבות של הסוליה מוזרק קצף בטכנולוגיה ייחודית, שמכיל אלפי בועות קטנות שעל ידם נוצרת הגמישות הגדולה שמאפיינת את הנעליים. יש גם עוד שכבות של חומרים שיוצרים את היציבות של הנעל. השכבה התחתונה של נעלי בירקנשטוק עשויה כולה מחומר מיוחד שנקרא EVA. החומר הזה נותן לסוליה את היכולת לבלום זעזועים, וכך גורם בעצם לכך שהסנדל או הנעל יוכלו להשמר לשנים רבות. יש כאלו שיאמרו שהתחושה שנוצרת היא כמו ללכת על עננים. חשוב לציין שכל החומרים הם מוצרים טבעיים מהרמה הראשונה.

סוליית בירקנשטוק

איך לשמור על כפכפי בירקנשטוק?

  • מה צריך לעשות כדי לשמור על כפכפי בירקנשטוק? כדי לדאוג שהכפכפים של בירקנשטוק יישמרו להרבה זמן צריך לנקות אותם באופן קבוע עם סמרטוט או מגבון. מעבר כך, תדאגו להמנע מחשיפת הכפכפים לזמן ממושך לחום או ללחות.
  • מה הדרך לצבוע את הכפכפים של בירקנשטוק? לבירקנשטוק יש צבעי נעליים מיוחדות שניתן לקנות בחנויות או באינטרנט.
  • לנעליים שלי יש ריח מעופש ואני חושש שהנעליים התקלקלו? האם יש משהו לעשות עם הריח הזה? בגלל שעור הוא מוצר טבעי הוא עלול להתעפש אם לא מטפלים בו באופן ראוי. הדבר העיקרי שיכול לגרום לעיפוש הוא לחות גבוהה, ולכן לא כדאי לשים את הנעליים במקום מאוד לח כמו חדרי אמבטיה וגם אסור להכניס אותן לקופסא שלהם מיד אחרי הלבישה. אם מתחיל ריח רע כדאי לאוורר בדחיפות ולעבור עם מגבון לח.

שאלות ותשובות על נעלי בירקנשטוק

האם ישנן נעלי בירקנשטוק לתינוקות וילדים קטנים?

לא. אין מידות ילדים של נעלי בירקנשטוק. הסיבה שהחברה לא מייצרת מידות של ילדים היא בגלל שמומחי האורטופדיה של החברה חושבים שהנעליים הללו לא מתאימות לתינוקות שזקוקים בשלבים האלה לאחיזה מסוג שונה של כף הרגל. בירקנשטוק רואה בעצמה חברה אחראית ולכן לא הוציאה מוצר לתינוקות שלא יתאים להם.

למה הנעליים של בירקנשטוק הן יותר רחבות מנעליים רגילות?

כדי שתהיה לכף הרגל מצב של מנוחה שמתאים לתנוחה הטבעית של כף הרגל, הנעליים חייבות ליצור שחרור של כף הרגל יותר מאשר הרוחב הטבעי של הרגל.

למה לדגמים שונים של בירקנשטוק יש קשתות שונות?

יש הבדלים גדולים במבנה של כל דגם, וכל דגם מחייב תמיכה שונה של הרגל ולכן החברה מתאימה את מבנה הסוליה לכל דגם.

האם העור של הנעליים הוא עור רגיל כמו בכל נעלי העור?

לא. ניתן להרגיש אפילו ביד שהעור עבה במיוחד והוא מגיע לעובי של 3 מ"מ. העור מיוצר בטכנולוגיה ייחודית שיוצרת עמידות. הצביעה של העור היא צביעה מלאכותית, שמעניקה לעור תחושה מפנקת ומאווררת.

למה בירקנשטוק משתמשת במחקר על בעלי חיים?

בשנים קודמות, הרצון לייצר נעליים טובות גרם לכך שיהיה שימוש בעור שנותן יותר נוחות ואחיזה לכף הרגל. בשנים האחרונות חלה התקדמות בהבנה של זכויות בעלי חיים בעולם והחברה החלה לשווק גם קו של נעליים טבעוניות.

שמעתי מחברים שהעור של הנעל שרט להם את הרגל ואני חושש שגם הרגל שלי תישרט. האם החשש מוצדק?

כמו שכבר כתבתי, העור של בירקנשטוק הוא עבה באופן מיוחד כדי ליצור תמיכה טובה לכף הרגל. לרוב האנשים זה לא מפריע ויוצר תחושת נוחות. יש אנשים עם עור עדין באופן יוצא דופן והם עלולים לגלות שהנעליים של בירקנשטוק לא נוחות בשבילם. אנשים עם עור עדין במיוחד יכולים לנעול את הכפכפים עם גרביים.

הצבע של הנעל שלי מתחיל לדהות. האם זה נורמלי?

כמובן, כמו כל מוצר מעור גם הצבע של נעלי בירקנשטוק עלול לדהות עם הזמן. לנעליים יש צביעה עמוקה והיא מיועדת להארכת הזמן שבו הצבע מחזיק מעמד, אבל כמובן הזמן הוא לא אין סופי. אפשר להאריך את העמידות של הצבע בעזרת טיפול מתאים וניקיון תקופתי, ובעזרת שימוש בצבעים ובשמנים מיוחדים.

שמעתי שלבירקנשטוק יש סוליה שנקראת סוליית EVA. מה זה? 

סוליית EVA היא מוצר מיוחד והיא עשויה מגומי מוקצף. החומר הזה יוצר סוליה שהיא דקה במיוחד ובכל זאת, עמידה יותר מסוליות רגילות בשוק. המבנה המיוחד של הסוליה מאפשר לה לספוג  את הזעזועים במגע של הרגל עם הרצפה.

למה יש שעם בכף הרגל של הנעל? האם אין חשש שהוא יישבר?

הסיבה שיש שעם בכף הרגל היא כדי ליצור תחושה נעימה לרגל יחד עם בלימת הזעזועים. השעם של חברת בירקנשטוק מיוצר בשיטה מיוחדת והוא עמיד מאוד. השימוש המיוחד בשעם מאפשר להגיע למצב שהנעל קולטת את המבנה הייחודי של כף הרגל שלך, ולכן עם הזמן הנעליים נהיות יותר ויותר נוחות.

אני רוצה לקרוא עוד על נעלי בירקנשטוק ועל החידושים האחרונים בתחום. איפה אני יכול לעשות זאת?

ניתן לקרוא באתר של בירקנשטוק באנגלית מגזין שמתעדכן בלי הפסקה ושיש בו הרבה מאוד כתבות אופנתיות שקשורות לנעליים.

נעלי בירקנשטוק בטיול ביער

ניקוי נעלי בירקנשטוק

שימו לב. אני לא ניסיתי את שיטת הניקיון הזו כי אני מפחד שהיא תהרוס לי את הנעליים, אבל קראתי במספר מקומות על שיטת הניקיון הזו. האחריות על הניקוי בשיטה הזו היא על אחריותכם הבלעדית. אני לא הייתי עושה אותה אלא אם כן המצב של הנעל הוא כזה שלא ניתן כבר לנעול אותה.

הנעליים של בירקנשטוק מתלכלכות באופן טבעי. כמובן, שהלכלוך נמצא גם בצד החיצוני של הנעל וגם בצד הפנימי של כף הרגל. ניקיון יכול לעזור גם למראה של הנעליים וגם לגרום כך שהנעליים לא יהיו מסריחות. בשורות הבאות ננסה לתאר, מתוך המלצות של מספר אתרים באנגלית ברשת, איך מנקים את הנעליים כשצריך לנקות אותן ניקיון יסודי.

נעלי בירקנשטוק עשויות מחומרים עמידים במיוחד, לעומת נעליים אחרות, והן יכולות להחזיק מעמד זמן מאוד ארוך. חוץ מזה, הן מקבלות את הצורה הייחודית של הרגל שלך ככל שאתה נועל אותן יותר זמן, ולכן כדאי מאוד להשקיע את הזמן הנדרש בשביל לנקות אותן, אם הן כבר הגיעו למצב שלא מאפשר לנעול אותן.

dirtybirkssm1

השיטה הטובה ביותר לשמור על הנעל מלכלוך היא מניעה של שקיעת הלכלוך והזוהמה לתוך הנעל, ולכן כדאי מאוד לעבור אחת לכמה ימים עם סמרטוט או מגבון לח ולהוריד את האבק והלכלוך שהצטבר בימים האחרונים. כמובן, שאם הלכתם עם הנעל דרך מקום מאובק במיוחד או דרך אזור בוצי או רטוב ולח כדאי לעשות ניקיון ראשוני כמה שיותר מהר, כדי שהלכלוך לא ייכנס לתוך הנעל ואז יהיה קשה מאוד להוריד אותו.

birksandpastesm1

ניקוי החלק הפנימי של נעלי בירקנשטוק

אם המצב נהיה קטסטרופלי אז צריך לעשות ניקיון הרבה יותר יסודי. בשלב הראשון ננקה את הצד הפנימי של הנעל. בהתחלה, ניקח מטלית לחה וננקה ביסודיות את הנעל מבפנים עם תנועות חזקות, כדי להוציא כל לכלוך ממשי שנמצא בתוך הנעל. בשלב הבא, ניקח כלי ונכין בתוכו משחה שתשמש לניקוי החלק הפנימי של הנעל. המשחה הזו מורכבת בעיקר מסודה לשתייה או בוראקס. ניקח את החומר ונוסיף לו מעט מים עד שתיווצר משחה. נשתמש במברשת שיניים ונמרח את המשחה הזו על כל כף הנעל ואחר כך נשטוף עם מים. אם זה לא עזר אז אפשר לחזור על הפעולה פעם שנייה ואולי אפילו להשאיר את המשחה הזו על הנעל למשך כמה שעות. בסוף אל תשכחו להוריד ביסודיות את כל המשחה מהנעל.

חייבים לחכות בסבלנות עד שהנעל תתייבש. בשום פנים ואופן אל תשמשמו בחום או באש כדי לייבש את הנעל. שימוש בחום לייבוש הנעליים עלול להרוס אותן. החום מעוות את הצורה של הנעל. גם בימים של חורף ורטיבות אל תשימו את הבירקנשטוק שלכם לייבוש ליד תנור או מפזר חום ואפילו אל תשימו אותם בשמש בחוץ, אין ברירה, חייבים לחכות בסבלנות עד שהייבוש יתרחש באופן טבעי.

הפוסט הזה מביא תמונות של לפני ואחרי הניקוי. רוב ההוראות למעלה לקוחות מהאתר הזה. אני מקווה שהשיטה הזו פועלת היטב. ממש קשה להאמין שאלו תמונות של אותן נעליים.

cleanbirkssm1

ניקוי החלק החיצוני של בירקנשטוק

עכשיו כדאי לנקות את העור החיצוני של הנעל. דבר ראשון, ניקח מברשת גסה יחסית, ונוריד כל לכלוך גדול שאפשר להוריד עם המברשת. בשלב שני, ניקח מטלית לחה ונספוג אותה בשמן מיוחד לנעליים שמגיע בצבע המתאים. אפשר למצוא שמן מתאים בחלק מהסופרים ואפשר גם לקנות באינטנרט שמנים מיוחדים שמשווקים על ידי בירקנשטוק. כשאתם עוברים עם המטלית כדאי לעבור עם המטלית גם על המסגרת של השעם כי זה ירענן גם את המראה של השעם. בסיום החלק הזה נעבור שוב על החלק החיצוני עם המברשת הגסה.

אם השעם מתחיל להסדק זו צרה יותר גדולה, וצריך לקנות סילר לשעם שיעזור לנו לשמור על המראה הנקי והשלם של השעם.

חברת בירקנשטוק מוכרת באתר שלה וגם באמזון ערכות לניקוי נעליים. הערכות האלו כוללות מברשת מיוחדת, חומר ייעודי לניקוי כף הרגל, וחומר לניקוי העור ואוטם לשעם. לא ניסיתי את הערכה הזו. אני לא יודע אם החומרים שבה עדיפים על פני חומרים בהכנה אישית, אבל אולי עדיף לקנות מהם כדי לא לסכן את השלמות של הנעל.


מוצרים נוספים שכדאי לקנות

עדכון חשוב: אמזון יצאו במבצע מדהים של הרבה מאוד מוצרים במשלוח חינם בקנייה מעל 49 דולר. כדאי לבדוק את המבצע כאן.

דוגמאות למוצרים שניתן לקנות עם משלוח חינם: בגדים של HANES, קלווין קליין, אדידס, under armour, ליוייס, טומי הילפגר, alo yoga, נאוטיקה, ניו באלאנס כלים של Rubbermaid, oxo, pyrex, קורנינג, בקבוקי contigo ועוד הרבה מוצרים.

כדי להשלים ל49 דולר אפשר להוסיף מוצרים קטנים במחירים מאוד טובים במשלוח חינם כמו: קולגייט, דאודורנטים, זיפלוק, גילט, קרסט ועוד.

כתיבת תגובה