מדריך לקנייה באמזון גרמניה באנגלית

חבילות מאמזון

הדיבורים על כניסת אמזון לישראל מתגברים בשנים האחרונות, אבל בינתיים עדיין זה לא קרה, ועדיין לא ברור מה תהיה מידת הכניסה של אמזון לישראל. האם הם מתכננים ממש לפתוח מחסנים או להיות רק גורם משווק.

בינתיים, מתברר להרבה אנשים שכדאי לעשות חלק גדול מהקניות שלהם באינטרנט באמזון גרמניה, בגלל שאפשר לקבל כך מחירים של אירופה עם מחירי משלוח לא כל כך גבוהים.

קישור לאתר של אמזון גרמניה באנגלית

נוח מאוד גם להתרשם מהקניות באתר לפי מחלקות שונות: בגדים, אופנה, נעליים ותיקים, שעונים, תינוקות, מקרנים, מצלמות, מחשבים, שואבי אבק ועוד.

היתרונות של קנייה מאמזון גרמניה

קנייה ממוכר גדול ואמין

למרות שהיה מתבקש שנתחיל מהמחירים הזולים, זה לא היתרון הכי גדול בעיני של קנייה מאמזון גרמניה. היתרון הכי גדול של קניה באמזון הוא בכך שאתם מקבלים את הבטחון של קניה אצל מוכר מוכר וגדול שניתן לסמוך עליו. עם אמזון המכירה תעבור בצורה חלקה ולא תתקלו בכלל בבעיות שנתקלים בהם לפעמים בקנייה באינטנרט במקומות אחרים. השירות המהיר והטוב של אמזון הצליח ליצור לאמזון שם של חברה אמינה וחזקה בכל העולם. זאת הסיבה שאמזון כל כך מצליחים בכל רחבי העולם.

ישראלים שקונים מאמזון מופתעים מרמת השירות שהם מקבלים מול כל בעייה שהם עלולים להתקל איתה. אמזון לא מתווכחים בכלל לגבי הבעיות שהלקוח מדווח עליהם ומיד מנסים לפתור בדרכים הטובות ביותר ובמהירות.

מה עם האחריות?

גם מבחינת האחריות מדובר ברמה אחרת לגמרי של לקיחת אחריות, ולכן השאלה הנצחית לגבי האחריות בחו"ל לא רלוונטית. בדרך כלל אמזון מפנה את הלקוחות שלה ליבואן המקומי כדי שהוא יספק את האחריות הנדרשת, אבל במקרים רבים שבהם היבואן לא מוכן לקחת אחריות על מוצרים שנקנו בחו"ל, אמזון ידאגו לממש את האחריות בעצמם. בחלק מהמקרים שקניתי מוצר היבואן בארץ פשוט נתן אחריות גרועה ואמזון לקחו את האחריות על עצמם. אין ספק שהאחריות של אמזון יותר טובה מאשר רוב נותני השירות בישראל.

הם יבקשו מכם לשלוח להם את המוצר בחזרה (ברוב המקרים על חשבונם) ויתקנו אותו או ישלחו חדש. בחלק לא קטן מהמקרים שפגשתי, אמזון פשוט ישלחו זיכוי כספי בערך של המוצר אן שישלחו מוצר חדש, מבלי לבקש מכם שום הוכחה שהייתה בעיה.

יוצא לי לשמוע מאנשים רבים מאוד שהם מופתעים מאוד מרמת השירות וההגינות שבה אמזון מטפלת בקהל הלקוחות שלה. אם תעשו שיטוט מהיר באינטרנט ותחפשו את הנושא של אחריות מאמזון, תפגשו עם המון סיפורים כאלו. לא במקרה אמזון הצליחה להיות חברת קניות כל כך מוכרת ומצליחה.

בובת קרטונים של אמזון

וכמובן המחירים של אמזון…

בדרך כלל המוצרים שיהיו יותר זולים מאשר בקנייה בארץ יהיו מוצרים שהם יותר זולים בגרמניה מאשר בישראל, וכידוע יש הרבה מאוד מוצרים כאלו בגלל רמת המחירים הגבוהה של ישראל. הרבה אנשים עושים קניות כשהם נוסעים לחו"ל ולכן נמנעים מקנייה מאמזון, אבל הרבה מאוד פעמים המחירים באמזון יהיו אפילו יותר זולים מאשר המחיר בקניה בחו"ל כי המחיר של אמזון הוא מהנמוכים בשוק, ורוב התיירים קונים בחנויות שנמצאות באזורי התיירות, שהן חנויות יחסית יקרות.

חלק מהמוצרים שניתן למצוא בזול באמזון הם מוצרים צפויים לקנייה בחו"ל, כמו מוצרי אופנה וגאדג'טים. אבל עם הזמן למדתי להתפתעתי, שגם מוצרים מאוד גדולים כמו ברזים או טוחני אשפה אפשר לקנות באמזון במחיר יותר זול מאשר המחיר שלהם בארץ. אלו מוצרים שאנשים בדרך כלל לא חושבים עליהם כי הם מוצרים גדולים מאוד, אבל למרות מחירי המשלוח כדאי לקנות אותם מאמזון. שווה לבדוק כל מוצר שעולה בדעתכם, הרבה מאוד פעמים אתם תופתעו.

אמזון גם עושה כל יום מבצעים על מוצרים רבים. חלק מהמבצעים הם מבצעים יומיים וחלקם מבצעים לכמה שעות. למבצעים של אמזון.

משלוחים לישראל דרך אמזון גרמניה

הסיבה שהרבה ישראלים נמנעו מקניה באמזון, קשורה לכך שאמזון לא עשו כמעט משלוחים לארץ. אמנם, המגמה הזו הולכת ומשתנה באופן איטי, אבל באתר הראשי של אמזון בארה"ב עדיין הרבה מאוד מוצרים לא נשלחים לישראל או שמחיר המשלוח שלהם הוא גבוה מדי.

עם השנים, אמזון פתחה סניפים בעוד מספר מדינות בעולם חוץ מהסניף הראשי בארה"ב. אחד הסניפים הגדולים ביותר של אמזון נמצא בגרמניה. האתר הגרמני נקרא AMAZON DE, והוא אתר עצמאי לחלוטין עם מחירים משלו, ללא תלות במוצרים ובמחירים של האתר הראשי של אמזון.

אמזון גרמניה היא בעלת מדיניות משלוחים שונה מאשר אמזון ארה"ב, והיא עושה משלוחים לארץ לרוב המוצרים שלה. לפעמים מופיע על המוצרים שהם לא נשלחים לארץ אבל בעצם הם כן נשלחים. כדאי להמשיך עם כל מוצר עד לקופה ורוב הסיכויים שתגלו שהמוצר נשלח לישראל.

כאשר כותבים באמזון גרמניה שהמשלוח הוא לישראל, אמזון תחשב את מחיר המשלוח לישראל במחיר הסופי לתשלום, והמשלוח והמסים מחושבים בתוך שווי המוצר. בכל מקרה, לא תשלמו יותר מאשר המחיר הזה ולא תסתבכו עם המכס – זהו המחיר הסופי של המוצר. אמזון מתחייבת שאם המחיר יעלה יותר בגלל טעות בחישוב המכס, היא תשלם על הטעות בעצמה. לעומת זאת, אם יתברר שהמס שהם גבו היה גבוה מדי, הם יחזירו לכם את ההפרש ויזכו אתכם.

המדיניות הזו של אמזון נותנת לכם ראש שקט. הרבה פעמים כשאנחנו קונים במחיר גבוה באינטרנט מחו"ל, אנחנו חוששים שבסוף נאלץ לשלם הרבה יותר בגלל מדיניות המיסים. כאן אנחנו יודעים שבטוח לא נשלם יותר.

במקרים רבים, למרות המשלוח והמסים, המחיר של אמזון גרמניה נשאר נמוך הרבה יותר מאשר המחיר של קניית מוצר דומה בארץ.

לוגו אמזון גרמניה

איך קונים מאמזון גרמניה?

הקישור הזה אמור להוביל אתכם לגירסה האנגלית של אמזון גרמניה, אבל אם במקרה הגעתם לגירסה הגרמנית של אמזון, אתם צריכים ללחוץ על הכפתור שיעביר אתכם לגירסה האנגלית של אמזון גרמניה, וכך תוכלו לקנות בקלות. כדי לשנו את השפה מגרמנית לאנגלית אתם צריכים ללחוץ על הכפתור DE בפאנל הניהול (מוקף באדום בתמונה) ולבחור במקום זה בשפה EN.

אם קניתם אי פעם מאמזון ארה"ב, אתם כבר רשומים לכל הזירות של אמזון בעולם, ולא תצטרכו להרשם מחדש כדי לקנות, אבל אם לא קניתם מעולם מאמזון, אז תצטרכו להרשם ולתת את הכתובת שלכם לפני התשלום (וכך גם אמזון ידעו תלחשב לכם את המשלוח והמיסים) ולהמשיך לתשלום.

הממשק של אמזון הוא נוח מאוד לתפעול ואין סיבה שתתקלו בעיות יותר מדי גדולות בקנייה של המוצרים שלכם. למקרה שהסתבכתם יש כאן וידאו שמסביר באופן פשוט את הדרך לקנייה מאמזון