כפכפי בירקנשטוק לטבעונים

עדכון חשוב: אמזון יצאו במבצע מדהים של הרבה מאוד מוצרים במשלוח חינם בקנייה מעל 65 דולר. כדאי לבדוק את המבצע כאן.

דוגמאות למוצרים שניתן לקנות עם משלוח חינם: בגדים של HANES, קלווין קליין, אדידס, under armour, ליוייס, טומי הילפגר, alo yoga, נאוטיקה, ניו באלאנס כלים של Rubbermaid, oxo, pyrex, קורנינג, בקבוקי contigo ועוד הרבה מוצרים.

כדי להשלים ל65 דולר אפשר להוסיף מוצרים קטנים במחירים מאוד טובים במשלוח חינם כמו: קולגייט, דאודורנטים, זיפלוק, גילט, קרסט ועוד.

בירקנשטוק לטבעוניים

במשך שנים הרבה אנשים טבעוניים רצו מאוד ללבוש את הכפכפים של בירקנשטוק ולא יכלו בגלל השימוש בעור שמשמש את הלברה כדי ליצור את הכפכפים המיוחדים של בירקנשטוק. האמת היא שבמובנים מסויימים הכפכפים של בירקנשטוק תמיד קרצו לטבעונים בגלל שיש משהו באורח החיים המשוחרר שהכפכפים האלו סימלו שהתאים להרבה מאוד מהאנשים הטבעוניים. כפכפי בירקנשטוק הלכו הרבה מאוד פעמים עם מראה קצת זרוק והיפי שבהרבה מובנים התאים לטבעונים.

יצא לי לשמוע שלא מעט טבעונים שבשלבים הקודמים של החיים שלהם הם הלכו תמיד רק עם כפכפים של בירקנשטוק והפרידה מהמוצרים האלו הייתה מאוד קשה להם במעבר לטבעונות בגלל החיסרון של הנוחות והמראה המיוחד.

בשורה של ממש לשוק המוצרים הטבעוני

בשנים האחרונות, חברת בירקנשטוק התחילה לייצר קו מיוחד של המוצרים שלה שמתאים לטבעונים ואין בו בכלל שימוש במוצרים מן החי. הסידרה הזו נקראת BIRKENSTOCK VEGAN. המנכ"ל של החברה אמר בהרבה מאוד ראיונות סביב השקת הליין הזה, שהם היו קשובים לציבור הקונים שלהם שפנו יותר ויותר וביקשו שהחברה תעשה מאמץ ותצא בליין של מוצרים שהוא מתאים לטבעונים. המנכ"ל סיפר שהם עבדו מאוד קשה להתאים את רמת המוצר הטבעוני לרמה המקובלת של החברה. בירקנשטוק ידועה בזכות החומרים המצויינים שהיא משתמשת והיה צריך למצוא חומרים חדשים ברמה גבוהה. צריך לקחת בחשבון שהפלח של האוכלוסיה שמשתמש במוצרים טבעוניים הולך וגדל עם השנים בעולם, וכנראה האחוז של הטבעונים בקרב הקהל הטבעי של בירקנשטוק הוא גדול מאוד.

האמת היא שזה קצת מפתיע שחברת בירקנשטוק היא אחת מחברות הנעליים המוכרות שמנסה להרים את הכפפכה בנושא הזה, כי מדובר באחת החברות הותיקות בשוק שקיימת עוד מהמאה ה18. בירקנשטוק ידועה כחברה שמרנית יחסית, שמנסה לא לגרום לזעזועים גדולים מדי באופי של החברה ולשמור על המראה הבסיסי של הכפכפים לאורך כל השנים ולכן הם עושים כל שינוי בזהירות. במובן הזה, יש חברות נעליים שחדשנות נמצאת הרבה יותר באופי שלהן והייתי מצפה שהן יעקפו את בירקנשטוק בכניסה לשוק הטבעוני.

כפכפים טבעוניים

הקהילה הטבעונית חצויה ביחס לבירקנשטוק

הרבה מאוד מהארגונים הטבעוניים בירכו על המהלך ואמרו שהם מקווים שעוד חברות מותגים שמוכרות מוצרים שעשויים מן החי ילכו בעקבות בירקנשטוק ויציעו גם לטבעונים דרך להנות ממוצרים מקבילים, דבר שיקל מאוד על החיים של טבעונים. אחד החסמים העיקריים של הרבה אנשים למעבר לטבעונות היא ההכרה שהם יצטרכו לוותר על הרבה מוצרי צריכה שהם אוהבים, והעובדה שיהיו יותר ויותר מותגים עם קו מוצרים טבעוני תקל על המעבר של אנשים לטבעונות.

לעומת זאת, חלק מאנשי קהילת הטבעונות טענו שכל עוד עיקר המכירות של החברה מבוססות על מוצרים שהורגים בעלי חיים הם לא יתמכו בחברה הזו, והם מעדיפים לקנות מחברות הלבשה שעברו לחלוטין לייצר מוצרים ללא פגיעה בבעלי חיים גם אם המחיר יהיה שהם לא יוכלו להתשמש בשנים הקרובות בכלל במוצרי מותגים מפורסמים. חלקם אפילו טוענים שבמהות טבעונות הולכת ביחד עם שיוני של הרגלי הצריכה של העום המערבי.

הקהילה הטבעונית דנה בנושאים האלה כבר תקופה ארוכה (בעיקר באנגלית) ונחלקת בעוצמה רבה בין כאלו שטוענים שצריך לברך על כל התקדמות גם אם היא לא מלאה, וכאלו שלא מוכנים להתפשר עם מציאות שנראית להם מעוותת.

בכל מקרה, מאז שהחברה יצאה עם הליין המיוחד הזה המכירות של הליין נמצאות בעלייה גדולה משנה לשנה וניתן לראות יותר ויותר טבעונים אדוקים עם כפכפי בירקנשטוק לרגליהם.

כפכפי גיזה בירקנשטוק לטבעוניים

המבנה של כפכפי בירקנשטוק טבעוניים

אחד הדברים שאפיין מאז ומתמיד את חברת בירקנשטוק הוא הרמה הגבוהה מאוד של המוצרים שבהם החברה משתמשת והיה צורך לחפש מוצרים חדשים מתאימים שיהיו ברמה גבוהה ובכל זאת לא יכללו בכלל מוצרים מהחי. כל המוצרים של הליין המיוחד הזה הם ידידותיים לחיות ולסביבה, ומיוצרים מחומרים ברי קיימא.

המוצרים שמהם מורכבת הנעל כוללים שכבה של מדרסים שעשויים בעיקר משעם וממיקרופייבר. הרצועות עשויות מתחליפי עור שמצליחים ליצור מראה אוטנתי ויפה. החיקויים הם מוצרים סינטטים מיוחדים של החברה לרצועות שנקראים Birko-Flor ו – Birkibuc, שמצליחים לתת גם את המראה של העור וגם את הגמישות. לבירקנשטוק יש סוליות מיוחדות שנקראות EVA. החומר הזה הוא חומר מיוחד שעשוי מפלסטיק שיש לבירקנשטוק פטנט עליו, והוא זה שיוצר את בלימת הזעוזים הטובה כל כך של הנעל יחד עם תחושת הנוחות המפנקת שנוצרת מהגמישות המיוחדת שלו.

בהתחלה החברה שיווקה רק את הדגם אריזונה בליין הזה, אבל היום כבר ניתן למצוא כמעט את כל הדגמים המיוחדים של החברה גם במהדורה המיוחדת לטבעונים, כולל הסדרות הפופלריות מדריד, גיזה ובוסטון.

אני חייב לציין שאני הופתעתי מהרמה של הכפכפים הטבעוניים. רמת הנוחות של הנעליים לא נפלה מהרמה של הכפכפים הרגילים שהחברה מייצרת אלא במעט, והמראה שלהם הוא מאוד יפה ומוקפד. גם חוות הדעת שמתפרסמות באינטנרט על ידי גולשים נותנות ציון מאוד גבוה לכפכפים החדשים של החברה, במיוחד לאור העובדה שהצורך להשתמש במוצרים שלא מן החי הוא מאוד מגביל.

כדי לחפש באינטרנט את המוצרים המיוחדים לטבעונים אנחנו מציעים לקרוא את המדריך המיוחד שלנו לקניית מוצרי בירקנשטוק ברשת ולחפש בשורת החיפוש של אמזון את המילים BIRKENSTOCK VEGAN.

Birkenstock Arizona Vegan SKU:8902615

כתיבת תגובה