האם נעלי בירקנשטוק באמת נוחות?

נעלי בירקנשטוק

הכפכפים של חברת בירקנשטוק הופכות להיות יותר ויותר פופלריות בישראל בשנים האחרונות. עד לפני מספר שנים התרגלנו שכפכפי בירקנשטוק הם סמל סטטוס כי המחיר שלהם היה מאוד גבוה והרבה מאוד אנשים קנו בירקנשטוק רק בחו"ל. בשנים האחרונות היכולת לייבא בקלות דברים לישראל גם באופן עצמאי גדלה, וכך המחיר של כפכפי בירקנשטוק ירדו באופן משמעותי מאוד.

בירקנשטוק נחשבות להכי נוחות בעולם.

הסיבה העיקרית שבגללה רוב האנשים נועלים את הכפכפים של בירקנשטוק היא הנוחות הגדולה שלהם. הרבה אנשים שנועלים את הכפכפים האלה אומרים שהם מרגישים כאילו הם משוחררים לגמרי וכאילו הם הולכים על עננים. מי שהתמכר לנעליים האלו לא מצליח להחליף אותם באף חיקוי אחר שקם להם בעולם. במשך שנים רבות היו לי הרבה מאוד חברים שנעלו כפכפי בירקנשטוק כל הזמן וסיפרו לי כמה הם נוחים.

חברת בירקנשטוק מצליחה לשווק בשנים האחרונות את הכפכפים האלו ככפכפי בריאות וקוראת להם נעליים אורטופדיות. זאת אומרת, בירקנשטוק טוענת שהן לא רק מאוד נוחות אלא גם מאוד בריאות.

החלטתי שאני חייב לבדוק בעצמי את הכפכפים של בירקנשטוק ולראות האם הן נוחות כמו שכולם כל הזמן מספרים. האמת היא הייתה לי בהתחלה ממש הפתעה ולא לטובה.

בהתחלה בירקנשטוק הן ממש לא נוחות

בפעם הראשונה שנעלתי את הפככפים של בירקנשטוק גיליתי את מה שמגלה כל מי שניסה להתרגל לנעילת נעלי בירקנשטוק, שבהתחלה הן בכלל לא נוחות. התחושה היא שמשהו במבנה שלהם לא מסתדר עם רגליים אנושיות פשוטות, ולכן קשה להבין בעצם על מה אנשים כל כך מדברים כשהם מתלהבים מבירקנשטוק. בהתחלה הייתי בטוח שכלם ניסו לרמות אותי ולמכור לי נעליים לא נוחות ולספר לי כאילו הן נוחות.

הנעליים האלו דורשות ממך להאמין להם שהסבל שאתה סובל בהתחלה יהיה שווה את המאמץ בסופו של דבר, ושאם תתחייב אליהן בצורה רצינית ומשמעותית לאורך זמן בסוף יהיה לך נוח איתם מאוד. בהתחלה הייתי מאוד מאוכזב וחשבתי שאני אידיוט שהאמנתי לכל האנשים שהמליצו לי על בירקנשטוק. האמת היא שהמשכתי ללכת עם הנעליים למשך עוד כמה זמן כי לא היה לי נעים לצאת פראייר. התלוננתי הרבה בפני החברים שלי שהמליצו לי על הנעליים והם אמרו לי שאין ברירה וחייבים להיות סבלנים, ואכן בסוף הסבלנות הייתה משתלמת, ועם הזמן התמכרתי והרגשתי שהכפכפים האלה מאוד נוחות לי.

אחר כך התברר לי בדיעבד שיש אנשים מועטים שהעור שלהם עדין מדי לנעילת בירקנשטוק והם מגלים שהרגליים שלכם נשרטות לגמרי והן מתמלאות בדם אחרי נעילה ארוכה של בירקנשטוק. לאנשים כאלו מומלץ לוותר על התענוג ולהחליט לנעול משהו אחר במקום הנעל הזו. טוב שלא שמעתי שיש אנשים כאלו בהתחלה כי אז ברור לי שהייתי מתייאש מלנסות.

רוב האנשים יצליחו לחצות את התקופה הראשונה של חוסר הנוחות וירויחו נעל נוחה לכל החיים. זהו סבל ששווה לעבור פעם אחת בשביל להרויח נוחות כל כך גדולה.

בירקשנטוק על רקע ים

התאמה לכף הרגל שלכם

אם תשאלו את האנשים בירקנשטוק למה יש תחושה לא נוחה כשנועלים את הנעליים האלו בהתחלה הם יגידו שזה לא באשמתם אלא באשמת כל הנעליים האחרות שאתם נועלים. לטענתם, כשאתם נועלים נעליים אחרות הם מרגילות את הרגל לצאת מהמבנה הנורמלי של כך הרגל ומסגלת את הרגל למבנה שטוח וחלק שלא מנצל את המבנה הטבעי של הרגל.

כשאתם מתחילים לנעול את הנעליים של בירקנשטוק הרגל חוזרת להשתמש במבנה הטבעי של כף הרגל, אבל היא לא רגילה לשימוש הזה ולכן היא צריכה זמן כדי לחזור למבנה האורטופדי הנורמולי שלו. בעצם יש כאן כאב שקשור לחזרה לבריאות ממצב של התרגלות לדברים בעייתיים.

לבירקשנטוק יש היסטוריה ארוכה כחברה אורטופדית שמנסה להתאים את הנעליים למבנה כף הרגל. החברה נוסדה כבר בשנת 1774 וכבר אז המייסד שלה, ג'ואן אדם בירקנשטוק ניסה לפתח נעל שתתאים לכף הרגל האנשוית.

המהנדסים של חברת בירקנשטוק עבדו מאז שנים רבות בניסיון לחקור את מבנה הרגל ולהתאים את הנעל שלהם אליה. אחד החידושים הגדולים של הנעליים הוא החלק הפנימי שעשוי משעם ומצליח לקבל תוך תקופה קצרה את המבנה של כף הרגל שלכם. צריך לקחת בחשבון שיש אנשים עם מבנה שונה של כף רגל – יש כאלו שיש להם כף רגל שטוחה או קמורה וכאלו שיש להם כף רגל רחבה או צרה והשעם עוזר לנעל להצליח לתת תמיכה מדוייקת למבנה הספציפי של כף הרגל שלכם. חוץ מזה הנעל יודעת לתפוס את הרגל בצורה מאוד טובה יחסית לנעל פתוחה.

גם משיחות שלנו עם אורטופדים אנחנו שומעים שהתמיכה שהכפכפים של בירקנשטוק נותנת לרגל היא מצויינת לרוב האנשים, אבל הם מזהירים אותנו שלא נטעה ונחשוב שמדובר במוצר רפואי. אם הבעייה שלכם בכף הרגל היא יותר סבוכה יש סיכוי גדול שאתם תצטרכו מדרסים אורטופדים אמיתיים ולא תוכלו להסתפק בכפכפים של בירקנשטוק כפיתרון. במקרה של בעיות קשות אין ברירה אלא ללכת להתייעץ עם רופאים בתחום האורטופדיה.

כששאלנו אורתופדים מומחים האם זה סביר שלוקח הרבה זמן להתרגל לכפכפים של בירקנשטוק, הרופאים ענו לנו שזה נשמע סך הכל הגיוני – גם כשאנשים קונים מדרסים אורתופדים מקצועיים לוקח לא מעט זמן להתרגל למדרסים, למרות שהם מיועדים באופן הכי מתאים לרגליים שלכם.

מוצרים נוספים שכדאי לקנות

עדכון חשוב: אמזון יצאו במבצע מדהים של הרבה מאוד מוצרים במשלוח חינם בקנייה מעל 49 דולר. כדאי לבדוק את המבצע כאן.

דוגמאות למוצרים שניתן לקנות עם משלוח חינם: בגדים של HANES, קלווין קליין, אדידס, under armour, ליוייס, טומי הילפגר, alo yoga, נאוטיקה, ניו באלאנס כלים של Rubbermaid, oxo, pyrex, קורנינג, בקבוקי contigo ועוד הרבה מוצרים.

כדי להשלים ל49 דולר אפשר להוסיף מוצרים קטנים במחירים מאוד טובים במשלוח חינם כמו: קולגייט, דאודורנטים, זיפלוק, גילט, קרסט ועוד.

כתיבת תגובה