איך להחזיר מוצר לאמזון?

אחת הסיבות שבגללה אנשים נמנעים לקנות מאמזון היא שהם חוששים שהמוצר לא ימצא חן בעיניהם ויהיה מסובך להחזיר את המוצר. האמת היא שמאוד פשוט להחזיר מוצרים לאמזון, בצורה ממש מפתיעה. העניין הזה מתווסף לשירות המדהים של אמזון שבא לידי ביטוי בכל העניינים.

החזרת מוצר בחינם ומכל סיבה

חשוב לציין, שההחזרה של המוצר היא בחינם ולא תדרשו לשלם כסף על המשלוח מישראל לארה"ב. את הזיכוי על המוצר שהחזרתם תקבלו תוך מספר ימים אחרי שהמוצר יגיע למחסנים של אמזון בארה"ב.

לדוגמה, אני קניתי מאמזון פליז של קולומביה במחיר זול. כשהחבילה הגיעה גיליתי שלא שמתי לב בזמן הקנייה וגיליתי שהפליז הוא בעצם אפודה ללא שרוולים ואני לא הייתי מעוניין בסוג כזה של פליז, ולכן פניתי לאמזון כדי להחזיר אותו. שימו לב. ניתן להחזיר מוצר לאמזון מכל סיבה שהיא ולקבל את הכסף בחזרה. אמזון מוכנים שתחזירו את המוצר אפילו אם הסיבה היחידה להחזיר היא העובדה שהמוצר לא מוצא חן בעיניכם.

החזרת מוצר באתר של אמזון

דבר ראשון, צריך להכנס לאתר של אמזון ולבחור את רשימת המוצרים שהזמנתם. בשורה העליונה של האתר נמצאת האפשרות לראות את כל המוצרים שהזמנתם מאמזון. בצד השמאלי בגירסה העברית (אם אתם לא נמצאים עדיין בגירסה העברית של אמזון כדאי לעבור אליהם לפי ההוראות שנמצאות כאן).

שורת כותרת אמזון עברית

אחרי שנכנסתם לרשימת המוצרים שלכם, אתם צריכים להגיע למוצר שאותו אתם רוצים להחזיר. במקרה שלי בחרתי בפליז של קולומביה ואני בוחר באפשרות "החזר או החלף פרטים" שנמצאת בצד שמאל.

החזר או החלף פריטים באמזון

אחרי שבחרנו את האפשרות הזו אמזון ישאלו אותנו מה הסיבה שבגללה אנחנו רוצים להחזיר את המוצר. אל תחששו. לא משנה מה הסיבה שתמלאו במסך הזה תוכלו להחזיר את המוצר. כל אחת מהסיבות מספיקה כדי להחזר את המוצר. אני בחרתי במקרה שלי באפשרות "הסגנון שונה מהצפוי" והמשכתי הלאה בחזרה.

בחירת סיבה להחזרה באמזון

אחרי שבחרנו את הסיבה ולחצנו על המשך ייפתח לנו מסמך שבו אנחנו צריכים לבחור איך אנחנו מעוניינים להחזיר את המשלוח. השיטה שאמזון ממליצה עליה ביותר היא למסור את המוצר באחד המרכזים של DHL. המרכזים שלהם פרוסים במקומות רבים בארץ, ואנחנו נסביר בהמשך איך למצוא את המרכז שנמצא הכי קרוב לבית שלכם.

האפשרות השנייה היא לקבל איסוף של המוצר מDHL. האפשרות הזו בהרבה מובנים יותר נוחה בגלל שהם יבואו אליכם. הבעייה של האפשרות הזו היא שצריך להשיג את DHL ולתאם שליח שיגיע הביתה, וגם שחייבים שיהיה מישהו מבוגר בזמן שהשליח יגיע אליכם הביתה. אמזון פחות ממליצים על האפשרות הזו אבל היא אפשרות לא רעה בכלל.

אם אתם לא מסתדרים עם האפשרויות האלה, אמזון מאפשרת גם לשלוח את המוצר בעצמכם ולשלם על המשלוח בעצמכם. כמובן, שהאפשרות הזו היא הכי פחות רצוייה כי אז ההחזרה עשויה לעלות לכם הרבה כסף.

הכנת מוצר להחזרה לאמזון

בעצם השלמנו את ההודעה לאמזון על הרצון שלנו להחזיר את המוצר ומבחינת אמזון אנחנו מוזמנים לבצע את ההחזרה. אבל, כדי לבצע את ההחזרה אנחנו צריכים להכין את המוצר למשלוח לאמזון, כדי שחברת המשלוח תדע שאמזון כבר שילמו על המוצר.

בשלב הזה אנחנו צריכים להכנס לתיבת המייל שלנו ולמצוא שם מייל מאמזון עם סיכום של תהליך ההחזרה. אנחנו נקבל סיכום של ההחזרה שאנחנו מעוניינים לבצע. אנחנו צריכים לבחור באפשרות הצהובה שמציעה לנו להדפיס את התוויות שצריך להוסיף למוצר.

מייל החזרה של אמזון

במסך הבא אנחנו נוחזר לאתר של אמזון ונקבל הוראות החזרה ותוויות. אנחנו נלחץ שוב על הבקשה להדפיס את התויות.

אחרי שהתוויות יודפסו אנחנו נראה שלוש תויות – שתי תויות זהות מודפסות עם כל הפרטים ועם בר קוד, ותויות נוספת קטנה עם השם של המוצר. אנחנו צריכים לעשות את הפעולות הבאות:

  1. צריך לקחת מעטפה מתאימה ולשים בתוכה את המוצר. אם אתם משתמשים במעטפה שכבר השתמשו בה לשליחה (לדוגמה, המעטפה שבתוכה הגיע המוצר), אתם צריכים לדאוג למחוק את כל התויות הקודמות שנמצאות על המעטפה כדי לא ליצור בלבול במשלוח.
  2. ניקח את אחת מהתויות הגדולות ונדביק אותה על המעטפה, כדי שחברת המשלוח תדע לאן לשלוח את החבילה. שימו לב שהדבקתם את התווית כמו שצריך ושהיא לא תיפול בדרך.
  3. ניקח את התויות הקטנה ונכניס אותה למעטפה יחד עם המוצר.
  4. את התויות השנייה הגדולה נשמור כדי למסור אותה לחברת DHL כשאנחנו מוסרים את המוצר במחסנים שלהם או לשליח שיבוא אלינו.

מסירת המוצר לחברת DHL

אנחנו צריכים עדיין להגיע למחסנים של DHL כדי לשלוח את המוצר בחזרה לאמזון. כדי לגלות איפה יש מחסן של DHL שנמצא קרוב לאזור שלנו אנחנו נכנס לאתר שלהם ונמלא שם את הארץ שבה אנחנו נמצאים (ISRAEL) ואת הכתובת המבוקשת. ניתן במקום כתובת לכתוב את המיקוד שלכם.

אנחנו נסמן את האפשרות השמאלית שאומרת שאנחנו רוצים לשלוח מוצר דרך DHL ונסמן את האפשרות הראשונה שאומרת שיש לנו כבר תווית משולמת של חברת DHL. במסך הבא אנחנו נקבל מפה ורשימה של כל המוקדים של DHL שנמצא קרוב אלינו.

זהו, כשנגיע לDHL עם כל הדברים מוכנים הם יקחו אותם במהירות ובקלות ואפשר יהיה מיד ללכת ולמסור את החבילה. תוך מספר ימים החבילה תגיע לאמזון ואתם תקבלו החזר מאמזון. ניתן לבדוק באתר מה המצב של ההחזרה.

אם בחרתם באפשרות ששליח יבוא אליכם הביתה מDHL אז אתם צריכים להתקשר למספר הטלפון 035573545 ולתאם הגעה של נציג אליכם הביתה.

בהצלחה.

מחשבה 1 על “איך להחזיר מוצר לאמזון?”

  1. תודה על המדריך.
    אפשר גם לתאם הגעת שליח לאיסוף דרך לינק שאמאזון נותנים במהלך השלבים של ההחזרה באתר שלהם, כך שזאת אופציה מאוד נוחה.

    הגב

כתוב/כתבי תגובה