איך לבחור ברזים למטבח?

עדכון חשוב: אמזון יצאו במבצע מדהים של הרבה מאוד מוצרים במשלוח חינם בקנייה מעל 65 דולר. כדאי לבדוק את המבצע כאן.

דוגמאות למוצרים שניתן לקנות עם משלוח חינם: בגדים של HANES, קלווין קליין, אדידס, under armour, ליוייס, טומי הילפגר, alo yoga, נאוטיקה, ניו באלאנס כלים של Rubbermaid, oxo, pyrex, קורנינג, בקבוקי contigo ועוד הרבה מוצרים.

כדי להשלים ל65 דולר אפשר להוסיף מוצרים קטנים במחירים מאוד טובים במשלוח חינם כמו: קולגייט, דאודורנטים, זיפלוק, גילט, קרסט ועוד.

ברז מטבח

איך בוחרים ברז למטבח?

במהלך שיפוץ המטבח נידרש לבחירות רבות וחשובות. אחת מהבחירות החשובות היא ברזי המטבח. למה חשוב לשים לב? הברז משמש אותנו לפונקציות שונות – שטיפת כלים גדולים כסירים ותבניות לצד שטיפת דברים קטנים כגון פרי או ירק. בנוסף הברזים מסייעים בשמירה על נקיון השיש ואזורים קרובים לכיור. עניין חשוב נוסף הוא התאמת הברז לשפה העיצובית של המטבח.

נסו לברר לעצמכם מה הצרכים החשובים לכם ובהתאם בחרו בברז מטבח. מומלץ לבחור את הברזים עוד לפני התקנת השיש, כך שהשיש יחתך ויעוצב בהתאם לברזים שאתם רוצים ולא תאלצו להתאים את הברז למבנה השיש.

החברות הקיימות בשוק

חברות בינלאומיות

חשוב ביותר לבחור ברז מחברה מוכרת, כזו שנמצאת בשוק כבר שנים רבות ושימו לב לאחריות – כדאי שאורך האחריות יעמוד לפחות על חמש שנים, חברה שנותנת אחריות ארוכה על מוצריה מאמינה בהם ויודעת שיחזיקו מעמד. קיראו היטב את הפרטים הקטנים – מה קורה לאחר שנה? מה נכלל ומה לא נכלל באחריות ועוד. לעיתים אותה חברה תיתן אחריות ברמה שונה לסדרות מוצרים כאלה ואחרות. אל תניחו שאם יש אחריות איכותית למוצר מסוים, תהיה אחריות כזו גם למוצר אחר.

בין החברות המוכרות והוותיקות שניתן לומר שהן מציעות מוצרים איכותיים יש חברות ישראליות וחברות המתבססות על יבוא מחו"ל. מהחברות המפורסמות ביותר ברמה העולמית  ישנן את חברות גרואה (Grohe) והנסגרואה (Hansgrohe)  (למרות הדמיון בשם, אלו שתי חברות שונות) ושתיהן מתוצרת גרמניה.

חברת הנסגרואה (Hansgrohe) – הוקמה בשנת 1901, על ידי הנס גרואה. הנס גרואה היה סוחר בדים. עם המעבר מאזור ברלין לעיירת היער השחור הקטנה שילטך בגרמניה, החליט הנס גרואה לעזוב את עיסוקיו בטקסטיל ופתח סדנת ברזל. במשך הזמן התמקד בתחום המקלחות שהיה אז בחיתוליו. מאז ועד היום חברת הנס גרואה מתאפיינת בחדשנות ואיכות. חברת Hansgrohe משתמשת בסלוגן: "האוריגינל" כדי להדגיש את היותה החברה הראשונה והמקורית. מוצריה יקרים יותר ויש אומרים שאכותיים יותר מאלו של החברה המתחרה. סדרת הברזים AXOR נחשבת ליוקרתית ביותר מבין סדרות הברזים של החברה. היא מייצרת ברחבי אירופה, בארה"ב ואף בסין. ניתן לקנות את מוצרי החברה בחנויות רבות בארץ, אבל אנחנו ממליצים לקנות את מוצרי הנסגרואה דרך אמזון גרמניה במחיר זול בקישור הזה.

גרואה 32665001

חברת גרואה (Grohe) – החברה הוקמה ב-1911. בשנת 1936, פרידריך גרואה, בנו של הנס גרואה השתלט על החברה, ומאז המשפחה החזיקה בשתי החברות המובילות ליצור כלים סניטריים. לחברה מפעלים בגרמניה, פורטוגל ותאילנד. החברה מוכרת את מוצריה ב-130 מדינות ברחבי העולם. הברזים של חברת Grohe מיובאים לארץ על ידי חברת אורגל, אבל גם אותם ניתן למצוא הרבה פעמים במחירים הרבה יותר זולים באמזון גרמניה בקישור הזה.

חברת קוהלר (KOHLER) – חברה עולמית נוספת שנחשבת טובה היא חברת KOHLER החברה הוקמה בשנת 1873 בארה"ב. החברה מייצרת מוצרים באיכות גבוהה ומובילה בחדשנות. החברה מיובאת לארץ על ידי יבואנים שונים.  כמו כן, ברזים של חברת KOHLER ניתן לרכוש גם באמזון ארה"ב בקישור הזה.

חברות ישראליות

כאן בישראל בין החברות המובילות הן ברזי חמת וברזי מדגל.

חברת חמת הוקמה בשנת 1944, ועסק ביצור ברזל ופירזול. בסוף שנות השישים, בעקבות קשיים כלכליים ומיזוגים שונים, התמקדה חברת חמת בייצור ברזים. לחברה שלושה מוקדי יצור: באשדוד, באר שבע וברקן. את ברזי חמת מוכרים כאן בארץ וגם בגרמניה ובארה"ב.

חברת מדגל פועלת מאז שנת 1973, בקיבוץ גליל ים. החל משנות התשעים פיתחו בחברה ברזים אלקטרוניים שניתן להפעיל ללא מגע יד אדם. בנוסף שוקדים בחברה על פיתוח פטנטים ופתרונות חדשים שיביאו לחסכון במים ולפתרון בעיות נוספות, כגון טכנולוגיות הPVD המבטיחה עמידות מוחלטת לפני השטח של הברזים. לצד הברזים שהיא מייצרת, חברת מדגל גם מייבאת ברזים של חברת מדיצ'י האיטלקית.

למה חשוב לשים לב?

אחריות

כדאי לברר היטב כמה שנות אחריות מגיעות עם המוצר. חברת Grohe נותנת אחריות לחמש שנים, ואילו חברת מדגל נותנת אחריות של שבע שנים ובחלק מהמוצרים אף עשר שנים. כמובן שאורך האחריות מעיד על איכות המוצר וככל שחברה נותנת אחריות ארוכה יותר, כך המוצר איכותי יותר.

היום רוב החברות הגדולות נותנות זמני אחריות ארוכים. אם בחרתם לקנות את הברזים שלכם מאמזון, הם נותנים לכם את האחריות בעצמם, וכשמתעוררת תקלה הם יפתרו אותה עם שירות שאנחנו לא רגילים אליו בישראל. בחלק גדול מהמקרים הם פשוט ישלחו לכם ברז חדש.

צורת הברז

צורת הברז משפיעה על נוחות השימוש. למטבח בדרך כלל נבחר ברז פרח, זהו ברז שבסיסו נמצא על השיש ולא על הקיר (ברז קיר יתאים יותר לחדרי אמבטיה).

לשטיפת כלים גדולים כדאי לבחור בברז גבוה, כך יהיה נח יותר לשטוף את הכלי. יש לבחון מראש היכן ימוקם הברז, האם במרכז הכיור או באחת הפינות ולבחור את מבנה הברז בהתאם לכך. בנוסף ברז גבוה נחשב אסתטי יותר וגם זרימת המים הארוכה נחשבת טובה יותר ונוחה לשימוש. באפן כזה בזמן שטיפת הכלים המים נשארים בתוך הכיור ולא משפריצים על רצפת המטבח. לחברת Hansgrohe יש דגמים של ברזים שאף גבוהים יותר מהסטנדרט המקובל של הברזים. בכיורים גדולים זה מאפשר שימוש נח ויעיל יותר בברז. ככל הקשת יותר גדולה הוא יתאים לכיור רחב וגדול יותר. כיום מקובל שהכיורים רחבים ובהתאם לכך נבחר ברז מתאים.

לשטיפת השיש ואזורים קרובים לכיור מומלץ לבחור ברז נשלף, שבתוכו צינור חבוי שניתן למשוך ולשלוף לשטיפת אזורים שמעט יותר מרוחקים מהכיור. בנוסף חשוב לשים לב לפתיחת המים בברז, האם נח לפתוח את הברז ביד אחת או אפילו עם המרפק? כשעובדים במטבח לעיתים הידיים מלוכלכות ומחפשים פתרונות יצירתיים ושימושיים למצבים אלו…

במידה והברז עשוי לשמש לכיור כפול חשוב לשים לב שמבנה הברז מתאם ונותן מענה נח לשני חלקי הכיור.

כדאי לבחור למטבח ברזים עשויים מתכת (ולא פלסטיק) אלו עמידים יותר וישרתו אתכם לאורך זמן, אפילו בשימוש אינטנסיבי.

צבע הברז

כיום ניתן למצוא ברזים בצבעים שונים, החל מניקל דרך צבעי נחושת וכלה בברז בעל צבע בולט כגון ברז שחור. מומלץ להתאים את צבע הברז לסגנון המטבח. למטבח בסגנון כפרי לרוב יתאים ברז בצבע נחושת, לעומת זאת למטבח בסגנון מינימליסטי, עם קוים נקיים, יתאים יותר ברז בצבע בולט כמו שחור. אולם רבים ימליצו לבחור בצבע ניקל כי הוא הפרקטי מכולם, נח לניקוי ושומר על מראהו לאורך זמן. כך גם לגבי גימור כרום לברז המטבח, עמיד ונח לשימוש, אם כי פחות מתאים לסגנון מטבח כפרי.  צבע הברז ישפיע על מחירו. לעיתים קשה יותר למצוא ברזים בגימור ייחודי כגון שחור מט, פליז וכרום, וגם המחיר שלהם יהיה בהתאם. אולם יהיו שיבחרו בזה למרות המחיר כדי שהברז יתאים לסגנון המטבח.

החומרים מהם עשויים החלקים הפנימיים של הברז ישפיעו על עמידותו וכמובן שהמחיר יעלה בהתאם.

ישנם ברזים המצוידים במגוון פטנטים ושדרוגים כגון פטנט המונע אבנית, פטנט שמאפשר זרימה חזקה יותר של מים או ברז שמופעל באמצעות עינית וללא מגע יד. כמובן שגם כאן תהיה לזה משמעות במחיר הברז. דוגמא לפטנט נוסף, של חברת Grohe – ברז מטבח מעוצב, אשר מספק מים מסוננים בטעם נפלא של מים מינרלים, וזאת באמצעות פילטר פחם המותקן על הצנרת.

שיקול נוסף שכדאי לבחון הוא שאלת החיסכון במים. לחברת Hansgrohe פטנט ייחודי שנקרא   AIRPOWER  המערבל את המים עם אויר, וכך מסייע בחיסכון במים. גם לברזי מדגל יש התייחסות לצורך החשוב הזה ובברזים מותקן חסכמים, זהו אביזר המורכב על הברז או המקלח, המווסת את זרימת המים ומפחית אותה. החסכמים מאפשרים חיסכון של כשליש מתצרוכת המים.

Choosing a Kitchen Faucet with Designer Evelyn Eshun

כתיבת תגובה